ČOKOLÁDOVÝ DORTMůj starší syn už rozhodně (bohužel)není malé dítě,dnes oslavil své 13nácté narozeniny a skóre?vyšší než já,číslo bot o dvě čísla větší než tatínek a pusu více jak puberťácky prořízlou.
Přál si čokoládový dort a tak jsem se o něj pokusila po svém. Motiv jedlého papíru si samozřejmě vybral sám a na dotaz co to vlastně je - Vám asi ani odpověď nedám :-) Pokud Vám recept připomíná moje čoko cupcakes, tak se nemýlíte :-) . Je to vlastně jejich dortová verze.


Těsto:
300 g špaldová mouka Typ 630 Lídl
180 g máslo
150 g třtinový cukr
3 ks vejce
100 ml mléko
3 lžíce holandské kakao
3 lžičky kypřící prášek do pečiva

Povolené máslo vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme vejce, kakao, mléko a mouku smíchanou s kypřícím práškem do pečiva. Těsto si rozdělíme na 4 části a a každou rozetřeme na 4 plechy vyložené pečícím papírem, kam jsme si obkreslili dortovou formu (kruh) o průměru 24 cm.Každý plát pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů zhruba 5 minut. Ještě horké sloupneme z pečícího papíru a necháme vychladnout.


Krém :
200 g mascarpone
250 g tvaroh polotučný
200 ml smetana na šlehání
4 lžíce kakao
100 g cukr moučka

Nejprve si vyšleháme smetanu, pak vmícháme mascarpone, kakao, cukr a tvaroh. Krém vyšleháme a necháme vychladit.

Dále budeme potřebovat:
100g vysokoprocentní čokolády
jedlý papír s vlastním motivem
marcipán na ozdobu - dle potřeby


Pomocí cukrářské stěrky nebo kulatého nože rozetřeme krém na placky a vrstvíme na sebe. Na závěr potřeme krémem celý dort včetně boků.Čokoládový lem vytvoříme takto: na pečící papír si načrtneme obvod a výšku dortu. Rozpuštěnou čokoládu nastříkáme na načrtlý papír a necháme lehce ztuhnout a pak i z papírem obalíme dort. Necháme nejlépe v lednici zcela ztuhnout, pak pečící papír sloupneme.Zbylou čokoládou přilepíme jedlý papír a ozdobíme dle fantazie marcipánem.


Žádné komentáře:

Okomentovat